Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanıcı Adı Şifre: Beni hatırla

KEY ALACAKLARI
(1 inceleyen) (1) Ziyaretçi
 • Sayfa:
 • 1
 • 2

BAŞLIK: KEY ALACAKLARI

KEY ALACAKLARI 5 yıl, 2 ay önce #390

 • Elbirce
 • ÇEVRİMİÇİ
 • Genç Forumcu
 • Gönderiler: 24
 • Karma: 4
 • 
Herkese merhaba; KEY alacağı olan arkadaşlardan bu hakkını aramak isteyenler için, son tarihin 31 Mayıs olduğunu, bu tarihe kadar Askeri Yüksek İdare Mahkemesi'ne dava açılabileceğini bildirmek isterim. Temad'ın avukatlarından da yardım alınabilecek bir husustur. Saygılarımla...

Cvp: KEY ALACAKLARI 5 yıl, 2 ay önce #391

Kıymetli Meslektaşlarımız;

KEY ödemelerinde büyük sıkıntı yaşandığı malum… Büyük bir çoğunluk bu durumdan muzdarip…

KEY bedellerinin ödenmesi için şu anda tek ve son yöntem dava açılması. Keza, hak sahipleri, o dönemde meslekte olduklarına, lojmanda oturmadıklarına ve açıkta da bulunmadıklarına göre bu bedeli tam olarak hak etmektedirler.

1987–1995 tarihleri arasında tam olarak çalışmış bir personele KEY bedeli olarak yaklaşık 1.350.00 – 1.450.00 TL arasında bir bedel ödenmesi gerekmektedir.

Bu konuda Türkiye genelinde sonuçlanmış üç dava avukat olarak tarafımızca açılmış davalar olup; (Biz de 1986’lı Emekli J.Astsubaylarız.) İdari mahkemece verilen kararlarla adına dava açılan ve devremiz olan üç Astsubaydan ikisine 1.400.00 TL birine de 1.350.00 TL ödenmesine hükmedilmiştir.

Biz daha evvel ortağım Fevzi ile forum yoluyla örnek dilekçeleri yayınlayarak meslektaşlarımıza yardımcı olmaya çalışmıştık.

Yine bu konuda yardımcı olabilmek adına dilekçe örneklerini sitemizde yayınladık. "Keyzede Meslektaşlarımız"

A&F HUKUK VE DANIŞMANLIK bürosunun

www.fevziaksoy.av.tr/

isimli sitesinde "Askeri ve İdari Yargı bölümünde ilgili dilekçeleri bulabilir ve varsa cevaplandırmamızı istedikleri soruları sorabilirler.

Av.Adem DEMİR
0 505 456 67 38

Cvp: KEY ALACAKLARI 5 yıl, 2 ay önce #399

Yaklaşık üç yıldır devam eden KEY ödemeleri, 31 Mart 2001 tarihi itibariyle sona erdi. Bu süreçte, 500 bin hak sahibi vatandaşlık numarası olmadığı için para alamamıştı. Söz konusu kişilere yeni bir yasal düzenleme yapılmadan ödeme yapılması için görüş oluşturuldu. Bu kapsamda yapılan çalışmalarda 200 bin kişinin vatandaşlık numarası bulundu. Çalışmalarla sayının artırılması planlanıyor. KEY'zedelere de ödemelerin seçimlerin ardından yapılması hedefleniyor. (Star)

bu arada idari başvuru için son bir hafta aman dikkat...

Cvp: KEY ALACAKLARI 30 mayıs son başvuru günü... 5 yıl, 1 ay önce #402

30 mayıs idari başvuru için son gün...
eğer bu günün sonunda idari başvuruyu yapmazsanız,
idarenin kendiliğinden ödemesi ya da yeni bir yasa çıkması haricinde KEY alacaklarınıza bir daha ulaşmak mümkün değildir.

Dilekçe örneklerini

A&F HUKUK VE DANIŞMANLIK büromuzun

www.fevziaksoy.av.tr/

isimli sitesinde "Askeri ve İdari Yargı bölümünde ilgili dilekçeleri bulabilirsiniz...
Şu kullanıcılar Teşekkür etti: halilergenli

Cvp: KEY MÜJDESİ 5 yıl, 1 ay önce #427

Daha önceki dönemde açmış olduğumuz davalarda, İdare Mahkemelerince ödenme yönünde karar verilmişti.

İkinci dönem açtığımız davalarda ise, yasanın 31 Mart 2011 tarihine kadar süre vermesi nedeniyle, Karar Verilmesine Yer olmadığı yönünde karar veriliyordu.

Nihayet 31 Mart 2011 tarihinin geçmesi ve yasal sürecin sona ermesi üzerine, açtığımız davalarda KEY bedelinin ödenmesi yönünde karar verilmiş olup, Konya İdare Mahkemesinin 28.04.2011 tarihli kararı tarafımıza yeni tebliğ edilmiş ve büromuza ait aşağıdaki web sitesinde bilgi amaçlı olarak yayımlanmıştır.

Halen davaları devam eden meslektaşlarımızın umutlarının tazelenmesi adına bu güzel haberi paylaşmak istedim.

Saygılarımla...
Av.Adem DEMİRwww.fevziaksoy.av.tr/


YÖNETİCİ NOTU. Sn.Demir size ve Sn.Aksoy'a meslekdaşlarına verdikleri desteklerden dolayı site yönetimi olarak minnet ve teşekkürlerimizi sunarız

Cvp: KEY MÜJDESİ 4 yıl, 11 ay önce #471


İdare Mahkemelerine açtığımız KEY davalarında ardı sıra ödeme kararları çıkıyor.
Ankara 4. İdare, Şanlıurfa ve Yozgat İdare Mahkemelerinden de benzer kararlar gelmeye devam ediyor. Dava açan, davaları derdest olan meslektaşlarımız konu kararları emsal olarak gösterebilirler....

Saygılarımla...
Av.Adem DEMİRwww.fevziaksoy.av.tr/
Şu kullanıcılar Teşekkür etti: halilergenli, Ersen Gürpınar

Cvp: KEY MÜJDESİ 4 yıl, 11 ay önce #472

Sn.Demir, Her konuda olduğu gibi bu konuda da mesleki deneyim ve emeklerinizi meslekdaşlarınız için kullandığınızdan dolayı size ve çalışma arkadaşınız Av.Sn. Fevzi Aksoy'a şahsım ve arkadaşlarım adına teşekkür ve minnettarlığımızı sunuyorum. BÖLÜM YÖNETİCİSİ

GINA GELDİ AMA BİLGİNİZ İÇİN SON KEY HABERİ 4 yıl, 8 ay önce #612

Key ödemelerinden yararlanacaklar için önemli bilgilendirme


KEY hesaplarında, ilan edilecek hatasız ve eksiksiz listeler kapsamındaki hak sahiplerinin alacakları, üçer aylık dönemler baz alınarak nemalandırılacak.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığının Teşkilat ve Görevleri Hakkında Kanun Hükmünde Kararname ile Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Hükmünde Kararname, Resmi Gazete'nin dünkü mükerrer sayısında yayımlandı.

Kararnameye göre, hak sahipliğinin tespitinde ilgili kurum ve kuruluşlarca hazırlanarak bankaya ve 31 Mart 2011 tarihinden sonra banka tarafından ilan edilmek üzere EGYO'ya gönderilen listelerde yer alan kişilerden bilgileri eksiksiz olan hak sahipleri ile Türkiye Cumhuriyeti kimlik numaraları veya kurum sicil numaraları bulunmayan hak sahipleri, ayrı listeler halinde EGYO tarafından Resmi Gazete'de ilan edilecek.

İlan edilen listelerdeki veya 31 Mart 2011 tarihinden önce ilan edilen listelerdeki bilgilerinde hata veya eksiklik tespit edilenler, hatalı ve eksik bilgilerin düzeltilmesi veya tamamlanması için 31 Aralık 2012 tarihine kadar ilgili kurum ve kuruluşlara yazılı olarak başvurmak zorunda olacak. Bu süre geçirildikten sonra yapılan talepler ilgili kurum ve kuruluşlarca dikkate alınmayacak.

Başvurular üzerine veya resen ilgili kurum ve kuruluşlarca düzeltilen ve tamamlanan bilgiler, en son 31 Aralık 2013 tarihine kadar olmak üzere üçer aylık dönemler itibariyle bankaya gönderilecek. Düzeltilen ve tamamlanan bilgiler dışında yeni hak sahibi bildirimi yapılamayacak. Banka tarafından, söz konusu bildirimlerden hatasız ve eksiksiz olanlara göre hazırlanan listeler, üçer aylık dönemler itibariyle 30 Haziran 2014 tarihine kadar EGYO'ya gönderilecek. Söz konusu listeler, hak sahipliğinin tespitinde ve ödemede esas alınmak üzere, iptal ve düzeltme listeleri olarak 30 eylül 2014 tarihine kadar EGYO tarafından Resmi Gazete'de ilan edilecek.

İlan edilecek hatasız ve eksiksiz listeler kapsamındaki hak sahiplerinin alacakları, üçer aylık dönemler baz alınarak nemalandırılacak. Hata ve eksiklikler giderilerek düzenlenen listelerin ilan tarihinden itibaren beş yıl içinde talep edilmeyen alacaklar irat kaydedilecek.

NOT: KEYZEDELERİN, BU KONUDA SİTEDE YER ALAN YAZILARIMIZI OKUMALARINI TAVSİYE EDİYORUM.
HİÇ OLMAZSA BU KEZ MAĞDUR KALMASINLAR ARTIK...
Şu kullanıcılar Teşekkür etti: EMEKLİASSUBAYLAR

Cvp: GINA GELDİ AMA BİLGİNİZ İÇİN SON KEY HABERİ 4 yıl, 8 ay önce #613

Ne yazık ki devlet arşivlerinin bakkal defterinden farkı olmadığı ortaya çıktı. Birçok hak sahibi hakkını alamaz ken ve bu ödeme karı kocanın her ikisinin de çalışması durumunda sadece kocaya verilmesi yasa hükmü olmasına rağmen her ikisine de müracaat etmeleri sonucu ödemenin yapıldığı ve haksız bu ödemelerin kişiler tarafından tahsil edildiğini görüyoruz. Hak sahibi olanlar lütfen bezginliğe düşmeden haklarının takipçisi olsunlar bu konuda sağolsun TEMAD hukuk komisyonu ve sitemiz üyesi avukat Sn.Adem DEMİR ve Sn.Fevzi AKSOY gerekli yardım ve açıklamaları yapmaktadır. Kişisel tereddütleriniz için bu arkadaşlarımızla irtibat kurabilirsiniz. Saygılarımızla

Cvp: KEY ALACAKLARI 4 yıl, 7 ay önce #641

Saygıdeğer arkadaşlarımızın bilgilerine...
Sabah Gazetesinden alınmıştır.
ww.sabah.com.tr/Ekonomi/2011/12/12/key-odemeleri-basliyor
-

KEY ödemeleri başlıyor

Güncelleme : 12.12.2011 14:20
Eksik ve hatalı belgeleri nedeniyle KEY alacaklarını tahsil alamayan 90 bini aşkın KEY sahibinin isimleri Resmi Gazete’de yayımlandı.

Eksik ve hatalı belgeleri nedeniyle KEY alacaklarını tahsil alamayan 90 bini aşkın KEY sahibinin isimleri Resmi Gazete'de yayımlandı.

Eksik ve hatalı belgeleri nedeniyle KEY alacaklarını tahsil alamayan 90 bini aşkın KEY sahibinin isimleri Resmi Gazete'de yayımlandı. Ziraat Bankası'nın ilan edilen listelerde adı bulunan 90 bini aşkın kişiye, bugünden itibaren ödeme yapmaya başlaması bekleniyor.

Gazeteport'un haberine göre; Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Anonim Şirketi'nin "5939 Sayılı Konut Edindirme Yardımı Hak Sahiplerine Ödeme Yapılmasına Dair Kanunda Değişiklik Yapılmasına İlişkin Kanun Ve 7 Ocak 2010 Tarihli Ve 27455 Sayılı Resmî Gazete'de Yayımlanan Konut Edindirme Yardımı Hak Sahiplerine Ödeme Yapılmasına Dair Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına İlişkin Yönetmelik İle 5664 Sayılı Konut Edindirme Yardımı Hak Sahiplerine Ödeme Yapılmasına Dair Kanuna 2 Kasım 2011 Tarihli Ve 28103 Sayılı Mükerrer Resmî Gazete'de Yayımlanan 662 Sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin 73'üncü Maddesi İle Eklenen Hükme Göre Tespit Edilen Hak Sahipleri Listesi" Resmi Gazete'nin bugünkü Mükerrer sayısında yayımlandı.

Buna göre, Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Anonim Şirketi'nin hazırladığı Konut Edindirme Yardımı Hak Sahipleri Listesine www.keyodemeleri.com/ adresinden ulaşabilecek.

KEY LİSTESİNDE ADINIZ VAR MI? ÖĞRENMEK İÇİN TIKLAYIN!

Tasfiye Halindeki Emlak Bankası Yönetim Kurulu Başkanı Zeki Sayın, konuya ilişkin ANKA'ya yaptığı açıklamada 90 binin üzerinde kişinin ilk yayınlanan listelerde yer aldığını söyledi. 400 binin üzerinde kişinin eksikliklerinin tamamlanmaya çalışıldığını ifade eden Sayın, ödemelerin Ziraat Bankası tarafından bugünden itibaren başlayacağını bildirdi. Ödemelerde T.C. kimlik numarasının ibrazı zorunlu olacak.
 • Sayfa:
 • 1
 • 2
Sayfa oluşturulma süresi: 0.29 saniye