Salı, 29 Nisan 2014 16:49

HUKUK MÜCADELEMİZDEKİ GELİŞMELER

Oy ver
(67 oy)
  • AÇTIĞIM DAVA KISMEN KABUL EDİLDİ.

İntibaklarımızla ilgili olarak açtığım davanın gerekçeli kararı bugün bana tebliğ edildi. Talebim kısmen kabul edilmiş, kısmen ret edilmiştir. Ret edilen kısım için temyiz hakkımı kullanacağım.

Kabul edilen kısımda ise, davamın bu bölümünün kabul edildiği açıkça yazılmış olmasına rağmen devam eden kısımlarında SGK uygulamasında sorun çıkabilecek anlam uyuşmazlığı vardır. Bugün, kanun gereğince kararı veren mahkemeden gerekli açıklama yapılmasını talep ettim. Açıklama cevabının kısa sürede bana tebliğ edilmesini bekliyorum.

Sayın Arkadaşlarım

Kabul edilen kısım için mahkemeden gerekli açıklama geldikten sonra 1'inci derecenin 4'üncü kademesindeki emekli ve muvazzaf assubaylar hariç olmak üzere tüm emekli ve muvazzaf assubay arkadaşlarımdan bazısı derece bazısı kademe yükselme hakkı kazanabilecektir.

Derece ve kademe yükselmesi hakkı her kişi için şahsa münhasır olmak üzere farklılık arz ettiğinden ve arkadaşlarımı yanlış yönlendirmek istemediğimden bu makalede daha fazla açıklama yapamıyorum.

Hepimizin medyadan takip ettiğimiz ve beklediğimiz kanuni düzenleme torba kanunlarla çıktığı takdirde birçok arkadaşımızın intibak sorunu çözülecek çözülmeyenlerin sorunları da benim mahkeme kararıyla çözülebilecektir. TBMM tatile gireceği 1 Temmuz tarihine kadar sabredip gelişmeleri bekleyeceğiz.

TBMM tatilinden sonra girişimde bulunacak ve kendi şahıslarına münhasır durumlarını öğrenmek isteyen arkadaşlarım aşağıdaki telefonumdan gerekli bilgiyi alabileceklerdir.

NOT:
  1. Arayan her arkadaşıma gerektiği kadar bilgi vereceğim, telefonumun lüzumsuz yere meşgul edilmemesi için lütfen kısa konuşalım.
  2. Gerektiğinde telefonumu kısa süreli kapatabileceğimden aramalarınızı tekrarlayınız.
  3. Telefon numaram: 0505 657 64 12

Saygıdeğer Meslektaşlarımız

Bir hukukçu titizliği ile DENİZLİ-ANKARA arasını adeta yol yapan özverili meslektaşımız Sn.İsmail TURAN'ın gayret ve başarıları her türlü takdirin üzerindedir. Haklarımızla  ilgili kararın i talep edilen  açıklaması gelince daha detaylı bilgi verilecektir. Emekli sandığına karşılıkları yatan hizmet maaş ve ikramiyede dikkate alınmasına rağmen derece ve kademeden sayılmayan FİİLİ HİZMET süreleri konusunda Sn.Turan'ın temyiz talebinin lehimize olmasını diliyor, site yönetimi ve sizler adına Sn.Turan'a emeklerinden dolayı bir kez daha minnet ve teşekkürlerimizi sunuyoruz.  

SİTE YÖNETİMİ 

 

Yorumlar

+8MEHMET KAYALI03-05-2014 22:00#14
SAYIN CELAL ERBİL ARKADAŞIMIN GİRİŞİMLERİ VE KATKILARI ÖVGÜYE DEĞERDİR. KENDİLERİNİ KUTLAR GÖZLERİNDEN ÖPERİM. YENİ GİRİŞİMLERİ TOPLUMUMUZA GÜÇ KATACAĞI, MUHAKKAKTIR. BUNLAR BEKLENTİMİZDİR. DEVAMINI DİLERİM.
+4Orhan ORHUN03-05-2014 02:45#13
Sayın TURAN verdiği hukuk mücadelesi ile Assubay sınıfına ışık tutmuş, haklarımızı gasp edenlere de osmanlı şamarı atmıştır. Verdiği hukuk mücadelesi ve örnek olması hasebiyle kendisine müteşekkiriz.
+12Kamil ÇAKIR01-05-2014 10:42#12
Saygıdeğer büyüğüm,

Hukuk yoluyla başlattığınız mücadele nedeniyle başta sizin, eğer destek olunduysa size maddi katkıda bulunan tüm değerli ağabeylerimin ellerinden öperim.

Saygılarımla.
+6hakan01-05-2014 00:55#11
Ismail Turan agabeyimize tesekkur ediyoruz bu zorlu davada yilmadan mucadele ettigi icin, ancak,ben sahsen bi sey anlayamadim, su an itibari ile bi karar ciktimi, yoksa hala temyizimi bekliyoruz, yani su anki dava sonucu ile ilgili detayli bilgi verirse minnettar oluruz, saygilarimla
+13Hikmet Gülke30-04-2014 23:19#10
Değerli büyüğüm, gasbedilen yasal haklarımızın yasal yollardan kazanımı için ortaya koymuş olduğunuz gayret ve emeklerinize ne kadar teşekkür etsek azdır. Size kucak dolusu saygı, sevgi ve selamlarımı yolluyorum. İyi ki varsınız...
+14selçuk30-04-2014 23:00#9
HER TÜRLÜ ÖVGÜNÜN ÜZERİNDEDİR,TEB RİK EDERİM,KOLAY GELSİN.
+14Ersen Gürpınar30-04-2014 22:59#8
Haklarımızı hukukta arayalım fikri doğunca zamanın TEMAD yönetimine başvurup maddi gereksinimini bizler karşılayalım siz profesyonel yardım alarak hukuk davaları açın teklifimize bırakın desteği köstek olunması üzerine Sn.TURAN bu özveriyi göstermiştir. Bizlerin fiili hizmet zamlarımız ve sınıf okulundaki sürelerimizin emekli kesenek karşılıkları kuruma yatıyor emekli olurken bu süreler hizmet olarak sayılıp maaş oranı ve ikramiyede etkili oluyor ama derece ve kadememizden sayılmıyor bu bir hukuksuzluktur.Sn.Turan'ın mücadelesi devam ediyor TEMYİZ aşamasında umarız bu adaletsizlik giderilir. Sn.İsmail TURAN büyüğüme bu fedakarlığı için sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Benzer konularda TEMAD yönetimi belirttiğimiz gibi profesyonel hukuk desteği de alarak bu tür davalar açmalıdır biz bunun için destek oluyoruz gerektiğinde yine oluruz.
+15Hüseyin ÇETİN30-04-2014 22:17#7
Sayın İsmail TURAN abimiz mücadeceleci ruhuyla bir hukukçu gibi hakkımız olanı alabilmek için uzun bir yol katetmiştir. Bu yolda bir çoğumuz gibi manevi olarak yanında olamadım ancak maddi olarak çorbada tuzumuzu eksik etmedim. 2 ve 3 ncü dereceden emekli bir çok yaşıtı meslektaşımız kahve köşelerinde hak verilmesini beklerken kendisi hukuk yoluyla hakkımızı almak için zorlu bir yola girmiştir, bu yolda her türlü imkanı olan TEMAD yönetimi de kendisini yalnız bırakmıştır. Değerli büyüğümüzü tebrik eder ellerinden öperim.
+14AHMET ÖZTAŞ30-04-2014 21:29#6
Teşekkürler, Sn. İsmail TURAN Ağabey. Mücadele azminizin meslektaşlarımı za ışık ve umut olması dileğimle saygılar sunarım. AHMET ÖZTAŞ http://www.antalyaeastsubaylar.org/
+17Celal ELBİR30-04-2014 20:49#5
Değerli Büyüğüm
Çok büyük bir mücadelenin yılmaz savunuculuğunda , konuyu getirdiğiniz noktadan dolayı sizi kutlarım.
Bu konuyu sitemizde ilk olarak 2011 sonlarında görmüştüm, Sn.Ersen Gürpınar'ın önderliğinde dava sürecinde gerekli olabilecek mali ihtiyaçlar için bir dayanışma çağrısında bulunulmuştu. Ben, 81 Bahriye mensubuyum ve devremizin acil durumlarda ve yıllık yemekli toplantılarında kullanılmak üzere, bir miktar parayı muhafaza etmekteydim. Bu durumu okuyunca, devre arkadaşlarımdan izin isteyerek, cebimdeki meblağın tamamını bu çağrıya icabet gösterip, büyüğümüze havale etmiştim. Bununla yetinmemiş, cep telefonumun fihristindeki tüm muvazzaf/emekli astsubay arkadaşlarımı aramış, konu hakkında bilgi vermiş ve sitemize yönlendirerek, konuyu okumalarını ve yapabilecekleri katkıyı sunmalarını rica etmiştim. Aralarından katkı yapan var mıdır, yoksa beyhude bir gayret mi sarf ettim, bilmiyorum? Yapmaya çalıştığım, farkındalık yaratmak ve böylesi büyük bir mücadele içine giren bir kahramanın, kendisini yalnız hissetmemesini sağlamaktı.
Görünen o ki; bu dayanışma ruhu işe yaramış, konu hakkında mesafeler kat edilmeye devam edilmiş. Sağ olun değerli büyüğüm, siz, bu camianın adı altın harflerle yazılacak değerlerinden birisiniz.
Saygılarımla...
+13osman ATEŞ30-04-2014 19:15#4
Gayret ve çalışmalarınız için çok teşekkürler.Saygılarımı sunarım.
+13MEHMET KAYALI30-04-2014 18:15#3
BU SAYFALARDA ÇOK ÖNEMLİ KONULARIN TOPLUMA SUNULDUĞU GERÇEĞİ ELBETTE GÖZ ARDI EDİLEMEZ.
BU ARADA SAYIN İSMAİL TURAN ARKADAŞIMIZIN, MESLEKTAŞIMIZIN UZUN ZAMAN GEREKTİREN BİR OLGUYU DAVA KONUSU YAPTIĞINI BUNDAN BİRKAÇ SENE ÖNCE YİNE İNTERNET SAYFALARINDA SANAL ORTAMDA RASTLAMIŞTIM.
KENDİLERİNE ULAŞMAK İSTEDİM. KATKIM OLABİLİR Mİ DÜŞÜNCESİ İLE. ANCAK ULAŞAMADIM.BU ÖNEMLİ OLGUDA BENİM DE KATKIM OLMALI İDİ DÜŞÜNCESİNİ BEYNİMDE SİLMEK OLASI DEĞİL ELBETTE.
OKULDA GEÇEN SÜRELERİN İNTİBAKLARA KATILMASINA AİT BU DAVANIN BAŞLANGICINDA BULUNMAK VE DAVA SÜRECİNDE, YILMADAN TAKİBİ GEREKEN BİR OLGUDUR.
GENİŞ HUKUKSAL İNCELEME GEREKTİRDİĞİ KESİNDİR. İNCELEME SONUCUNDA ELDE EDİLEN HUKUKSAL VERİLERİN, DERLENMESİ, BİR SİSTEM İÇİNDE MAHKEMELERE SUNMAK VE KABUL ETTİREBİLMEK FARKLI BİR HUKUKSAL BİLİNÇ VE TAKİBİ GEREKEN BECERİ İŞİDİR.
TOPLUMUNA ÇOK DEĞERLİ BİR HAK KAZANDIRAN VE TAMAMEN ŞAHSİ GİRİŞİMLERİ SONUCU ELDE ETTİĞİ BU BAŞARILI GİRİŞİMİN VE SONUÇLARININ , KAHRAMANIMIZIN ÜSTÜN GÖRÜŞ VE İÇTENLİKLİ YILMADAN KONUYU TAKİP VE SONUÇLANDIRMA OLGUSU TANIMLANAMAZ.
ŞİMDİ SIRA “YASAL KURULUŞUMUZ OLAN TEMAD'DADIR.” TEMAD YÖNETİMİNİN KATKILARINI ESİRGEMEYECEKLE Rİ İNANCINDAYIM. GEREKEN KATKILARDA BULUNMASI GERECEĞİNİ UMARIM VE BEKLENTİ İÇİNDEYİM.
BU KAZANIMI ASTSUBAY TOPLUMUNA KAZANDIRAN SAYIN İSMAİL TURAN KARDEŞİMİZİ , BU KAHRAMANIMIZI KUTLAR GÖZLERİNDEN ÖPERİM.
+13Hasan30-04-2014 16:03#2
İsmail TURAN şefim,sizlerin bunca mücadele ve azimli çalışmalarınız bizlere her zaman güven vermiştir.saygılarımı sunarım.
+13Halil ERGENLİ30-04-2014 13:29#1
Teşekkürler, Sn. İsmail TURAN Ağabey. Mücadele azminizin meslektaşlarımı za ışık ve umut olması dileğimle saygılar sunarım.

Sadece kayıtlı kullanıcılar yorum yapabilir. Yorum yapmak için lütfen KAYIT olun veya GİRİŞ yapın...