Pazartesi, 12 Aralık 2011 00:12

HAK ARAMANIN KAZANCI VE BEDELİ

Oy ver
(34 oy)
yardim-eli

Değerli Meslektaşlarımın ve Sn.TEMAD Gn.Mrk.Yönetimi'nin dikkatine:

Malumunuz olduğu gibi OYAK konusundaki haklı taleplerimizi içeren davamız iç hukuk yolları tükendiği için AİHM taşınmıştır. Fiili hizmet zamları ve intibaklar konusundaki davamız temyiz safhasındadır.

KAZANDIĞIM TAKDİRDE;
 • 1 milyondan fazla sivil memur  emeklileriyle ve  emekli Astsubaylarla hak sahiplerinin fiili hizmet süreleri aylık bağlanma göstergelerine yansıtılıp bunu sonucu olarak  aylıkları  her ay 75 ile 500 lira arasında artacaktır.
 • Bu hak sahipleri dava başlangıcından itibaren geçmiş 5 yıllık birikmiş haklarını da ayrıca alacaklardır.
TEMAD Genel Başkanlığı'nın kazancı;
 • TEMAD Genel Başkanlığı tarihinde ilk defa büyük bir başarı ile ekonomik sorunlarımızından  önemli bir konunun halledilmesinin onurunu ve  assubayların güvenleri ile  saygınlıklarını  kazanacaktır
 • 1 milyondan fazla sivil ve emekli astsubaydan en az 50 bin kişinin, TEMAD ın devam ettireceği hukuki sürece katılma ihtimali yüksektir. TEMAD üyesi olmayan, üye olup aidatlarını muntazam ödemeyen emekli Astsubayların aidatlarını ödemesi sivil emeklilerin de ortalama 50 lira bağış yapması yada fahri üye olmasıyla TEMAD en az 2.5 tirilyon liralık maddi kazanca sahip olacaktır.
 • TEMAD yeni aktif üyeleriyle ve büyük mali gücü sayesinde çok güçlü bir Sivil Toplum Kuruluşu olacaktır.
DAVAYI KAYBETTİĞİM TAKDİRDE;

2011 yılı resmi tarifesine göre, Birinci safhada;

 • İş mahkemesindeki ret edilen dava nedeniyle  karşı tarafa ödenecek avukatlık bedeli 550 lira,
 • Yargıtay Hukuk Dairesinde kaybedildiği takdirde, karşı tarafa ödenecek avukatlık bedeli 2200 lira+ duruşma bedeli 825 lira olmak üzere 3025 lira,

İkinci safhada;

 • Tekrar İş Mahkemesinde görülecek davada, mahkeme kararında direnerek kaybettiğim takdirde karşı tarafın avukatlık bedeli 550 lira,
 • Benim lehime bozması halinde kaştı taraf temyiz edeceğinden ikinci defa Yargıtay da kaybedersem ayrıca ödeyeceğim 2200+ 825= 3025 lira,

Üçüncü safhada;

 • Yargıtay Genel Kurulunda yapılacak temyiz davası için 3025 lira,
 • Her biri için dava açma ve temyiz etme harcı olarak en az 1000 lira,
 • Olmak üzere en az 11.000 lira (11 Milyar) masrafımız  doğacaktır.

Sayın arkadaşlarım, bundan sonraki iş mahkemesinde bir sefer dava görülecek olsa bile resmi vezne alındısı ve avukat ücreti olarak masraflar 8.000 liradan (8 milyar) aşağı düşmeyecektir.

Dava dilekçesini hazırlama, Ankara gidiş dönüş masrafları ile fiziki yorgunluk ve ruhi stresten hiç çekinmiyorum ve severek katlanmaya hazırım.

TEKLİFİM
Davanın kazanılmasıyla TEMAD yukarıda arz ettiğim maddi ve manevi kazancı sağlayacaktır. Kazancın sağlanabilmesi için elin taşın altına sokularak risk alınması şarttır. Her safhanın başında, kaybedilmesi halinde TEMAD yönetimi bu miktarı karşılama taahhüdünde bulunmalıdır.

Önceki TEMAD yönetimi destek olmadığı için hiç bir katılım payı da talep etmedim. OYAK davasının sürecindeki maddi ve manevi harcamaları kişisel olarak karşıladım dava ve karar düzeltme talepleri ile ilgili tazminat ve avukat ücretini talep etmememe rağmen  www.emekliassubaylar.org sitesi üyelerinin desteği ile karşılanmıştır.

İş Mahkemesi tarafından ret edilen Fiili Hizmet Zamları ve İntibaklarla ilgili davanın temyiz sürecinde TEMAD yönetiminin destek sözü vermeleri üzerine bu talebimi kendilerine iletiyorum.

İş Mahkemesindeki davada bilirkişi raporuna itirazımdaki taleplerim değerlendirilmediği için dava ret edilmiştir. Temyiz sürecinde davanın lehimize olacağı inancındayım. Ancak hiçbir dava sonucu kesin belirlenemeyeceğinden kaybetmemiz halinde mahkemelere ödenecek dava ve karşı taraf avukat giderlerini TEMAD Gn.Mrk.Yönetimi karşılamayı taahhüt edeceğini 14 ARALIK 2011 Çarşamba mesai bitimine kadar bildirmesi halinde temyiz dilekçemi sunacağım. Aksi halde takdir edersiniz ki bu gideri kişisel olarak karşılamam mümkün değildir.

Konuyu takdirlerinize sunuyorum.Sevgi ve saygılarımla.

NOT: Temyiz süresi 16 Aralık 2011 tarihinde sona erecektir

Saygıdeğer Meslektaşlarımız;

Haksızlıklar karşısında sessiz kalmak haksızlık kadar suçtur! Sn.İsmail TURAN haklarımızın hukukta aranması konusunda büyük bir özveri göstermektedir. Size daha önce yapılan bilgilendirme ile davanın gerekçeleri ve ret edilme sebepleri belirtilmiştir.

TEMYİZ sürecinde TEMAD yönetimi gerekli maddi desteği sağlayacağını taahhüt edebilmesi halinde biz derneğimize katkı için davadan önce bir kampanya ile maddi destek sağlayabiliriz. Davanın kazanılması halinde ise bu destek başka bir mücadelemizde kullanılabilir. Site yönetimi ve üyeleri olarak haklarımızın ve onurumuzun korunmasında kararlıyız ve her türlü desteğe hazırız.

Saygılarımızla.

SİTE YÖNETİMİ

Yorumlar

+3Mustafa SEZEK19-06-2012 17:19#23
Bu konuda bana düşen, düşecek görev, bedel HEPSİNE HAZIRIM
Yolun açık şansın bol olsun.
Dualarımız ve maddi manevi desteklerimiz seninle.
+5nedim ŞEKER03-05-2012 18:42#22
Arkadaşlar hak verilmez alınır. Mustafa EROL başkan dönemi Meclis kapısında basın açıklaması yapılacak oldu çok az kişi katıldığından medyada yer almadı.Şımdi birlik zamanı sorunlarımızı dile getirdiği için yeni yönetime ve sesimizi duyuran medya kuruluşlarına teşekkür ederim. Gerekirse büyük bir miting yapalım katılmaya hazırım, saygılarımla.
+2metin ayan16-12-2011 00:40#21
SN. BÜYÜĞÜMÜZÜN HER ZAMAN YANINDAYIZ ÜZERİMİZE DÜŞENİ YAPACAĞIZ ELBETTE, TEMAD KATILSIN KATILMASIN,SAYG ILAR.
+4HüseyinM15-12-2011 20:55#20
Havanda su dövmenin vakti çoktan geçmiştir. Zaman hak arama , mücadele verme zamanıdır. Eğer dava açamıyorsak, çeşitli platformlarda hakkımızı almak adına birşey yapamıyorsak bile yapacağımız birşey vardır mutlaka, o da bize önderlik eden değerli büyüklerimize destek olmak. Bunun için büyük bir engel olduğunu düşünmüyorum. Hukuk mücadelenizde maddi olarak yanınızdayım sayın komutanım.
+8Celal ELBİR15-12-2011 11:49#19
Bugüne kadar hiç görmedğim, belki bundan sonra da hiç görmeyeceğim değerli büyüğüm İsmail Turan; siz, bu savaşın sembolü haline geldiniz. Fotoğrafınızdak i tertemiz ifadede, aynı zamanda tuttuğunu koparan bir azim görünüyor. Önderliğimizi yaptığınız bu davaya, TEMAD destek vermezse, erken fiyasko olacak. Umarım, bir yolunu bulurlar. Şahsım adına, "hep destek, tam destek" diyenlerdenim.
Saygılarımla...
+5Erdal Günşer15-12-2011 11:48#18
Ben de görevimi yerine getireceğim. Saygılarımla...
+5kavurgali15-12-2011 10:40#17
Sayın İsmail TURAN abimizin camiamız adına vermekte olduğu mücadelede üzerimize düşen görevi yapmaya hazır olduğumu belirtir saygılar sunarım.

Üzeyir YÜZBAŞIOĞLU
+6Osman Ada14-12-2011 23:41#16
Sn.İsmail Turan büyüğümüzün açtığı OYAK davasının mürekkebi kurumadan bizler için ikinci davayı açtı Denizli Ankara arası mekik dokuyor Temad tüzüğünde yok düşüncesi ile direkt destek vermezse bile kişisel desteğini esirgemiyeceğin i umuyorum çok şükür bizi engellemeye çalışacak M.E ekibi yönetimde yok.
İbrahim Üstünkaya kardeşim 100 lira verecek 100 kişi çıkaramıyorsak yazıklar olsun demiş yazının altına yorum yapıp desteğimizi bile bildirmekten çekiniyoruz mangalda kül bırakmayıp ortalıkta görünmeyenlere rağmen kimse merak etmesin biz bu parayı toplarız buna eminim zaten topluyamıyorsak hiç mücadele etmeyip verilen sadakalarla yetinelim. Sağlıklı günler dilerim
+6yasarcakan14-12-2011 22:17#15
Cesur yürek sayın büyüğümüze destek olmalıyız.Daha önce olduğu gibi destek hep destek.BİZ DEMEK CESARET İSTER.
Saygılar bizden..
+6Mithat Türetken14-12-2011 19:04#14
Değerli Arkadaşlarım gibi ben de maddi manevi ne tür destek lazım ise Sn. Turan kardeşimizin yanındayım.
+8mehmet emin atılgan14-12-2011 13:30#13
Saygıdeğer İsmail Turan'a bizler için azimle yaptığı tüm hukuksal mücadelelerinde maddi, manevi olarak yanında olduğumu ve minnettarlığımı bir kez daha yineliyorum. TEMAD yönetiminin de bu hukuksal mücadelelere yasaların izin verdiği her türlü desteği vermesini umuyorum. Haklı onur mücadelemize emek ve destek veren tüm arkadaşlarımı saygıyla selamlarım.
+8Abdullah ZENGİN14-12-2011 13:09#12
Sayın Meslektaşlarım,
Bu da bir milattır,bir dava uğruna savaşan sayın Turan ağabeyi kutlarım,en azından havanda su dövmüyor.Bu uğurda ilk defa Balçova Temad şubesinin (Genel Merkezin hoşgörüsüyle) tüzel kişiliğini(Sekr eterliğini) kullanacağım. Dernekte tepsi dolaştıracak üstüme düşen görevi layıkıyla yapmaya çalışacağım. Resmi olarak Genel merkez belki bu konuda destek vermez veya veremez ama kişisel olarak desteklerini esirgemezler sanırım. Saygılarımla.
Not:Organizatör lüğünü sayın ATILGAN veya GÜRPINAR'ın yapmasını umut ederim
A.ZENGİN
Balçova Temad
Sekreteri
+8ibrahim13-12-2011 16:58#11
Çalışanı ve emeklisi ile yüz elli binin üzerindeki mevcudumuzla 100 tl.verecek 100 kişi çıkaramıyorsak hepimize yazıklar olsun. Saygılarımla.
+4Mustafa Savaş EVRAN13-12-2011 13:31#10
Bu davaya destek vermemek,kendin e ihanettir.Burada yorum yapan arkadaşlarımdan farklı düşünmem ve davranmam mümkün değil.Nasıl harekete geçileceğini bildiren bir mesaj,sınırsız desteğim için yeterli.Saygılar.
+11Kubilay AKBULUT13-12-2011 11:30#9
Değerli büyüğüm Sayın İsmail TURAN'ı kendisine ve meslek onuruna duyduğu saygıdan ötürü kutluyorum.Büyük bir özveriyle ve birikimle mücadelesini sürdüren büyümüze yaptığı katkılardan dolayı teşekkürlerimi sunuyorum. Davanın akibeti ne olursa olsun devam etmesi mücadelemizin seyrini belirleyecektir . Şartlarım ölçüsünde elimden geldiğini yapacağımı taaahhüt ederim.TEMAD'ın bu konuya ilgi göstermesi ve destek vermesi büyük önem arz etmektedir.Bir önceki yönetim gibi sessiz kalırsa ve ilgi göstermezse yeniden başa döneceğiz ve tekrar bir güvensizlik ve kırılma yaşayacağız... TEMAD yönetimi bu davada nerede olduğunu belirleyecektir . Assubayların tarafında mı yoksa mevcut ezen sistemin tarafında mı?.. Takipteyiz...
+8Hüseyin ÇETİN13-12-2011 00:36#8
Sayın İsmail TURAN abimize inanıyorum, daha önceki davasında desteklediğim gibi her zaman imkanlarım nispetinde desteklemeye hazırım.
Daha önce bu tür hukuki konularda yardımlarını esirgeyen TEMAD Gen.Bşk.nın aksine Sayın Ahmet KESER'in de desteklerini bekliyoruz. Unutmayalım bu bir onur mücadelesidir.
+7Orhan ORHUN12-12-2011 22:04#7
GAZANIZ MÜBAREK OLSUN...

Verdiğiniz mücadeleyi izliyor, yazılarınızı okuyorum. Azminiz ve fedakarlıkların ıza karşı yolunuza HADEMEYN olunur.

“HAKSIZLIKLARA KARŞI BOYUN EĞENLER HAKLARIYLA BİRLİKTE ONURLARINI DA KAYBEDERLER” veciz sözünden ilham alalım.
Büyük Assubay ailesi sürdürdüğü sessizlik, kayıtsızlık neticesi değerlerini yitirmiş, onurunu kaybetmiş bir toplum olarak gelecekte anılmaz dilerim.

Toplumsal sağduyumuz galebe gelerek zat-ı alinize desteğini verecektir diye düşünüyorum.Maddi ve manevi yönden yanınızdayız.
GAZANIZ mübarek olsun Sayın büyüğüm.
+5ali nas12-12-2011 20:53#6
TEMAD DESTEKLERSE DE (ki desteklemeli,çü nkü biz de TEMAD'ı destekliyoruz.), desteklemezse de Sayın büyüğümü her zaman olduğu gibi hem maddi,hem de manevi olarak DESTEKLEMEK,hak talebinde bulunanların borcudur.Benim için de katkı yapmak olmazsa olmazdır.

Takipteyim.
+10Meftun TENİKECİ12-12-2011 18:11#5
Sayın Ersen GÜRPINAR;
Tarafınızdan yapılacak bir organizasyona her zaman olduğu gibi gönüllü katılacağımı tekrar bildirir;size , Sayın İsmail TURAN'a ve bu dayanışmaya katkı sağlayacak herkese saygılarımı sunarım.
+9MEHMET ALİ KILINÇ12-12-2011 16:07#4
Olmak veya olmamak; bütün mesele bu.
Ben TEMAD'ı artık benim derneğim biliyorum, biz sayıyorum; ama yine de kendileri bilir.
İçinde mesleğimin adı geçen, buraya kadar getirilmiş bir davanın bırakılmaması adına gücüm oranında gerekeni yapmaya, Sayın İsmail TURAN Ağabey'in yanında durmaya hazırım. Yöntemi konusunda bilgi bekliyorum.
+7ibrahim12-12-2011 14:19#3
Geçmişte olduğu gibi bugün de ne gerekiyorsa hazırım.Saygılarımla.
+12Adilhan Şanlı12-12-2011 11:01#2
Degerli Arkadaşlarım;
Sayın İsmail Turan büyügümüzün verdiği mücadeleyi hepimiz bir kaç yıldır izliyoruz. Ancak bazılarımız bütün destegimizle arkasında oldugumuzu,bazı larımız da (Bir önceki TEMAD Yön.takındığı "Kırıkçı-çıkıkçı" tavrı ile) önünde durduğumuzu beyan ederek...Bu sınıf her zaman böylesine mücadeleci kişiler yetiştirmiyor.Konunun yasal zorluklarına ve maddi getiri-götürülerine girmeden sadece bu konuda Sayın İsmail Turan'ın ve gerekirse Sayın Başkan Ahmet Keser Yönetimindeki TEMAD'ın koşulsuz olarak desteklenmesind en yanayım. Konu kişisel ve iktidar-muhalefet tartışmalarının üzerinde tutularak degerlendirlmel i ve sanal ortamda örgütlenen,önün de as(T)subay kelimesi bulunan bütün sitelerin hiç degilse bu konuda bir platformda buluşmalarını ve kampanyaya katılmalarını saglamak gerek diye düşünüyorum. Bu aynı zamanda bu sınıfın kendine saygısını ve güvenini de tazeleyecek güç birliğimizin de ilk adımı olacaktır.Saygılarımla.
+13Ersen Gürpınar12-12-2011 10:20#1
Değerli arkadaşlarım her nimetin bir külfeti olacaktır! Biz sitemiz yönetiminin organize ettiği kampanya sonucu SABAH gazetesine verdiğimiz ilan ile haksızlıklar karşısında susmayacağımızı kamuoyu ve ilgililere deklare ettik. O günden bugüne kadar sizler de izliyorsunuz bir çok taş yerinden oynadı, kararlılığımız mücadele yolundaki en önemli adımdır.Özellikle karşılıkları kuruma (Emekli sandığı) yatan fiili hizmet zamlarımız maaş ve ikramiye hesabında dikkate alındığı gibi göstergelerde dikkate alınması mantık ve hukuk gereğidir bu davayı kazanacağımızı umuyor ve temenni ediyorum. Aksi durumda mahkeme masraflarını bizler karşılarız, bu bizim kendimize ve mücadelemize göstereceğimiz saygıdır.

Sadece kayıtlı kullanıcılar yorum yapabilir. Yorum yapmak için lütfen KAYIT olun veya GİRİŞ yapın...