Cumartesi, 26 Kasım 2011 16:00

HUKUK MÜCADELEMİZ

Oy ver
(49 oy)
hukuk

Sayın arkadaşlarım, haklarımızı almak için yetkili kurumlara yaptığımız başvurulara hep oyalayıcı cevaplar verildi ve bugüne kadar hiçbir hakkımızı alamadık.

Var olan kanunlara göre de verilmeyen haklarımızın bir kısmı için başlattığım hukuki süreçte sona yaklaştığımızı daha önce bu sitede yayınladığım makalede duyurmuştum.

İlk raporunda olumsuz görüş bildirerek aleyhimde rapor veren bilirkişiden, rapora yaptığım itirazlarımın dikkate alınarak aynı bilirkişi tarafından yeniden rapor alınması ve duruşmanın 8 Aralık 2011 tarihine ertelenmesine 7 Temmuz 2011 tarihindeki duruşmada karar verilmişti.

Sayın arkadaşlarım, aynı bilirkişi maalesef ilk rapora yaptığım itirazlarımda ileri sürdüğüm kanuni delillerimi hiç dikkate almadan ve davamla ilgisi olmayan yorumlarda bulunarak ikinci raporunda da olumsuz rapor vermiştir. Bu ikinci rapora da gerekçeleri ile birlikte itirazda bulundum. Her iki raporun olumsuz olmasına rağmen yürürlükte olan kanunlara göre haklı olduğumdan davayı kazanacağıma olan inancım daha da artmıştır.

Binlerce arkadaşımın helal olan rızklarını arttırmak amacıyla davayı kazanmak için, çok yüksek puan almak amacıyla üniversite sınavlarına hazırlanan öğrenci gibi, Dünya şampiyonluğu finaline hazırlanan milli futbol takımı gibi, zafer kazanmak için savaşa hazırlanan bir ordu gibi tüm hususları dikkate alarak 8 Aralık tarihindeki duruşmaya hazırlanıyorum.

Pozitif enerjileriyle ve dualarıyla yanımda olduklarına inandığım arkadaşlarımdan dualarının devamını diliyorum.

Allah ve hakimler, doğrunun ve haklının yardımcısıdır.

Yorumlar

+4Meftun TENİKECİ08-12-2011 18:57#17
8 Aralık tarihinde görülen davanın red edildiğini hayretle öğrendim! Hukuk mücadelenize yılmadan devam edeceğinizi,tem yizi olmadığı için davayı AİHM ya da kanun çıkarsa Anayasa Mahkemesi'ne taşıyacağınızı biliyor ve bu süreçte de yanınızda ve emrinizde olduğumuzu bildirmek istiyorum.Saygılarımla...
+3Mehmet05-12-2011 16:56#16
Doğrusu bu bilir kişiyi çok merak ettim. Bu bilir kişi E/Muv.Subay falan mı yoksa babası vs.E.Subay mı? Hayır bu kadar cebelleşmesini anlayabilmiş değilim de ondan merak ettim.İsmail Abi''İlk rapora gerekçeleriyle itiraz ettim ve ikinci raporda da aynı kişi tarafından konuyla alakalı olmayan yorumlarla yine olumsuz görüş bildirilmiş''diyor. Haklılığımızı anlatmak için ne yapalım? Biz de Sakarya Çarşısını Tekel işçileri gibi çadır kurup medyanın ilgisini mi çekelim? Bu bilir kişinin derdi ne acaba?
+4MEHMET ALİ KILINÇ05-12-2011 13:07#15
TEMAD'ın çiçeği burnunda sayın yöneticileri.
Bu günlerde zorluklarla da olsa derneği eski yönetimden teslim alma ve iyi niyetle, özveriyle camia için önceden yapılmayan ne varsa yapma telaşıyla, oradan oraya koşuşturma telaşı içinde olduğunuzu tahmin ediyor, internet ortamına yansıdığı kadarıyla da izliyoruz. Bir önceki yönetimin camiamızın haklarının peşine düşmek konusunda," dosya aldık dosya verdikten" öte gitmeyen ortada sıçan oyunun bir parçası haline geldiğinden hep şikayetçi olduk. Sitemizde meslektaşımız İsmail TURAN'ın yazdığı "HUKUK MÜCADELEMİZ" başlıklı yazıyı okudum. Okumadıysanız sizler de okuyun. Şayet camiamızın haklarına sahip çıkma konusunda eski yönetimden farklı bir şeyler yapma niyetindeyseniz ki ben öyle olduğunuza yürekten inanıyorum; "Hakkımızı aramak için açtığım davanın 8 Aralık 2011 tarihindeki duruşmasına olimpiyata hazırlanan sporcu gibi hazırlanıyorum" diyen ak saçlı meslektaşımız Sayın İsmail TURAN'a kurumsal olarak sahip çıkınız, Ankara'da yalnız bırakmayınız...
+4Orhan ORHUN04-12-2011 22:24#14
Sayın:TURAN
26 Kasım’da kaleme aldığınız yazınızı iş yoğunluğum sebebiyle 4 Aralık’ta okuyabildim. “1869” okunma sayısına “13” yorum yapıldığını gördüğümde; aklıma eski siyasilerden Osman BÖLÜKBAŞI’nın “alkışlar bol ama sandıklar boş” sözü ile Timur’la Hoca arasında geçen fil hikayesi geldi.
Karşılıksız “ BİNLERCE ARKADAŞINIZIN HELAL OLAN RIZIKLARINI ARTIRMAK İÇİN VERDİĞİNİZ MÜCADELENİZ” dilerim 8 Aralık’ta zafere ulaşır.
Engin tevazunuz, yaşınıza karşın bitmez mücadele azminiz ve örnek vasıflarınıza karşın sizlere layık olmayan bizleri bağışlamanız dileğiyle ellerinizden öperim.
+4Mithat Türetken04-12-2011 16:38#13
Sn. Turan kardeşimizin çalışmalarını adım adım takip ediyoruz. Madden ve manen ne gerekiyorsa her türlü desteği vermeyi taahhüt ediyor, dualarımızla desteklerimizi sürdüyoruz. Duruşma günü Ankara'daki arkadaşlarımızı n katkılarını ve desteklerini bekliyoruz.
+3Osman Ada04-12-2011 01:29#12
TEMAD'ın mevcut tüzüğünde üye haklarının korunması dava açılması yok mu? Bu davayı bir cesur yürek açmış site yönetimi destek oluyor. TEMAD, desteği tüzüğe bağlarsa bunun mazereti olamaz! Site yönetimi TEMAD yönetiminin bu desteği vereceğini bildirmişti, inşallah yanılmayız. Sn.Turan hukuksuz birşey yapmıyor aksine hukuka olan inancı ile dava açıyor, ben her türlü desteğim ile yanındayım.
+4Celal ELBİR04-12-2011 01:09#11
Değerli Büyüğüm;
Haksızlık sürüp de bu dava kaybedilse bile, siz, çabalarınız ve bitmek bilmez enerjinizle, çoğumuzun gönlünde çoktandır bir taht sahibisiniz.
Yapılabilecek katkı varsa, emrinizdeyiz. Saygılar ve başarı dileklerimle...
+9Erdal Günşer02-12-2011 13:07#10
Sayın Turan, İnşallah başlattığınız hukuk mücadeesinde başarılı olursunuz. Yazınız şu ana kadar 1440 kişi tarafından okunmuş. Yazınıza yorum yapmak bu 1440 kişinin görevi olmalıydı. Gelen yorum sayısı yani iyi dilek ve temenni sayısı dokuz.
Ben daha ne diyeyim ki...
+3HÜSEYİN02-12-2011 10:02#9
TEMAD Bizi temsil ediyorsa bu dava'ya müdahil olur.Tüzük müzük hikaye yok, efendim olacaklarmış da tüzük müsaade etmiyormuş...
+6Adilhan Şanlı30-11-2011 16:12#8
Degerli Agabeyim;
Dün oldugu gibi bu gün de yarın da hep yanınızdayım maddi-manevi olarak.Eger her hukuk kuralının bir mantıgı varsa bizim haklılıgımız da er geç tescillenecekti r hukukça.Hâlâ hukukun bu ülkede geçerli olduguna inanmak istiyoruz onbinlerce Assubay arkadaş.
+9Hüseyin ÇETİN29-11-2011 23:59#7
Sayın İsmail TURAN, verdiğiniz hukuk mücadelenizde sizinle birlikteyim. Bu konuda sizden hukuki desteklerini esirgeyen önceki TEMAD Genel Merkez Yönetimi sağduyulu meslektaşlarımı z sayesinde okyanusun derinliklerine gömülmüştür. Şayet önceki yönetimden farklı bir yol izliyorsa Sayın Ahmet KESER'in de sizi desteklemesini bekliyoruz.
+10Kubilay AKBULUT29-11-2011 22:56#6
Değerli büyüğüm..
Haklı ve doğru mücadeleniz bu ezilen sınıfın onur sayfasında minnetle anılacaktır..
+9Mehmet ÖZKAN29-11-2011 21:39#5
Değerli ağabeyim
Haklı mücadelenizde yanınızdayım. Allah yar ve yardımcımız olsun.Önemli olan haklılığımızı haykırabilmek,o layların farkında olduğumuzu ve hukuki yolları sonuna kadar kullanacağımızı n kararlılığını göstermektir.Kablumbağaya sormuşlar;nerey e diye?Hacca demiş.Gülmüşler.Varamasam da yolunda ölürüm demiş.Maalesef ülkemizdeki assubaylara ve diğer alanlardaki ön yargılar ve hukuktaki anlam veremediğimiz sonuçlar bizleri daha kararlı kılmalıdır.Sonsuz saygılar.
+4mustafa29-11-2011 14:06#4
Sayın komutanım(hemşe rim)size nasıl teşekkür edeceğimi bilemiyorum.Davamızı kazanamasak bile her şey için Allah razı olsun.Siz çok yaşayın!
+10ibrahim29-11-2011 00:55#3
Sayın TURAN,haklı mücadelenizle bu toplumun makus talihini değiştireceğini ze inanıyorum,adil hukukçular yardımcımız olsun.Saygılarımla.
+9Ersen Gürpınar28-11-2011 23:51#2
Değerli büyüğüm, siz özveri ile üniversite sınavına hazırlanan birinin heyecanı içinde bizlerin haklarını hukukta aramak için maddi ve manevi fedakarlıklarda bulunurken kılını kıpırdatmayan üstelik size kırıkçı çıkıkçı yakıştırması yapanlar mücadele tarihinin kara sayfalarına gömülmüşlerdir !..
Sizlerin varlığı mücadelemizin umutlarıdır,bu bayrak yarışını birlikte kazanacağımıza olan inancımla her türlü destekte yanınızda olduğumu bir kez daha saygılarımla arz ederim.
+10Meftun TENİKECİ28-11-2011 23:33#1
Sayın İsmail TURAN hep yanınızdayız.Sizin mucadeleleriniz sonucu makus talihimizi yeneceğiz.Saygılarımla...

Sadece kayıtlı kullanıcılar yorum yapabilir. Yorum yapmak için lütfen KAYIT olun veya GİRİŞ yapın...