Perşembe, 14 Ağustos 2014 15:38

İNTİBAK DAVASINI KAZANDIK

Oy ver
(117 oy)

Değerli Meslektaşlarım

65 yıldan beri süregelen Astsubayların mağduriyetlerinin giderilmesi için 2001 yılında hukuki dayanaklarını da sunarak mücadele başlatılması için TEMAD Genel Başkanlığına müracaat ettim. Teklifim ciddiye alınmadığı gibi dava açma safhasında da hukukçu olmadığım gerekçesiyle “kırıkçı ve çıkıkçı” ya bile benzetildim.

Başlattığım mücadelemde idari ve siyasi makamlardan sonuç alamayınca 2008 yılında haklarımızın bir kısmını da olsa mahkeme kanalıyla almaya karar verdim. Dava sürecinde bana büyük destek veren EMEKLİ ASSUBAYLAR ORG sitesi ile emekli ve muvazzaf Astsubay kardeşlerime minnettarım. Hepimizin bildiği gibi hak aramada hukuki süreç çok hassas bir konu olup en ufak bir hata hakların kaybedilmesine ve masraflara sebep olur.

İş mahkemesinde açıp kazandığım intibak davasının konusu her emekli ve muvazzaf Astsubayın kendi öz geçmişiyle ilgili olduğundan yanlış anlaşılmaya sebep olmamak için sitede standart bir açıklama yapmadım.

Kazandığım davayla ilgili bilgi almak isteyenler, lütfen sitede yorum şeklinde soru sormasınlar. Bilgi almak isteyen emekli ve muvazzaf Assubaylar 16 Ağustos 2014 Cumartesi günü saat 14.00'dan itibaren aşağıdaki telefonumu açtıkları takdirde maaşlarının kaç lira artacağına dair kendilerine gerekli bilgiyi vereceğim.

 

YÖNETİCİ AÇIKLAMASI : Değerli meslektaşlarımız, kazanılan bu davanın bizlere yansıması zamana dayalı bir konudur ve  bu yüzden Sn.Turan mahkeme kararını açıklamamış sizlere telefon numarasını vererek bilgilendirmiştir; hergün yüzlerce telefon alan Sn.Turan birkaç olumsuz görüşmeye rağmen ilgi ve desteğinize teşekkür etmektedir. Dava ile ilgili idari işlemler tamamlanmadan yanlış yorum ve istismarlara neden olmamak için şimdilik kararı açıkmamamayı uygun görmüştür. Gereksiz sorgulamaları önlemek adına Sn.Turan'ın telefon numarası silinmiştir. Bilgilerinize sunuyorum.

Yorumlar

+5EMEKLİ ASSUBAYLAR30-10-2015 10:07#17
Sn.Hıdır KARA'nın mesaj panosundaki yorumu ilgisi nedeniyle makale sayfasına alınmıştır. Bilgilerinize Sayın İsmail Turan'ın gayretlerini takdir ediyoruz. Temad'ın Asubaylar sitesi sayın Turan'ın kazanıp çok önce paylaştığı 18 yaş altındaki sınıf okulu süresinin hizmet kabul edilmesini yeni bir başarı gibi sunmuşlar, hiçbir başarısı olmayan yönetime destek olmak kolay zor olan doğruyu yazmak emeğe saygı göstermektir.Sağolun İsmail Turan sınıf okulu süresinin intibaktan sayılması çalışmanızın sonuçlandığı müjdesini bekliyoruz.
+9selçuk21-08-2014 14:57#16
İsmail Turan meslektaşıma önce teşekkür ederim..İsteğim şu.Benim bildiğim veya bilmediğim bir kaç tane intibak var.Bu kazanılan davanın hangi intibak olduğunu açık bir şekilde belirtirse herkes kendi hesabını yapar,aksi halde şimdi kimse bir şey bilmeden muhakeme yapıyor ve kafalarda iyice karışıyor.lütfen anlaşılır bir açıklamayı yapınız...
----------------------------------------------------------
YÖNETİCİ NOTU
Sn.Meslektaşım, yazının altındaki açıklamalarda bunun sınıf okullarında geçen sürelerin intibakı olduğu net bir şekilde belirtilmiştir.
+7Fahrettin BAĞRI20-08-2014 23:39#15
Değerli büyüğüm Sn.İsmail abimi Usanmak, yılmak bilmeyen, bilinçli mücadelesinden dolayı yürekten kutluyor ve saygılarımı sunuyorum.

Üzülerek ifade etmeliyim ki; Türkiyem'de hukuk sistemi ağır aksak bir biçimde yürümeye çalışıyor. Bütün bu olumsuzluklara rağmen hak/haklarımızı alabilmenin ne denli değerli olduğunun bilincinde olmak bizlere çok şeyler kazandıracaktır .

Tekar sonsuz teşekkürler Sn.İsmail abim, sağol, varol. Sağlıklar diler, selamlar, saygılar sunarım,,,
+14EMEKLİ ASSUBAYLAR18-08-2014 19:05#14
Değerli meslektaşlarımı z
Başta konunun mimarı emektarı Sn.İsmail TURAN olmak üzere destek verenlere minnettarız. Sizlerin de tepkisini çeken bazıları emeğe ortak olduklarını açıkladılar ardından da DAĞ FARE Mİ DOĞURDU diye konuyu hafife almaya çalıştılar bu onların basitliği ve ayıbıdır. Konu büyük başarıdır 2/6 ve 1/4 derecedekilerin manevi diğer herkesin (muvazzaflar dahil) kazanımı olacaktır. Ön yargılarla gasp edilen haklarımızın hukukta kazanımı konusunda umutlar yeniden yeşermiştir. Bu davayı Sn.Turan kendi durumuna göre kişisel açmasına rağmen hepimizi ilgilendiriyor, mahkeme kararının hayata geçmesi için Sn.Turan işlemlerini başlatmıştır, sonuçlanınca bizlerin hareket tarzını belirten açıklamaları olacaktır. Bu nedenle lütfen Sn.Turan'ın çalışmalarının sonuçlanmasını ve bizleri bilgilendirmesi ni bekleyelim. Saygılarımızla. SİTE YÖNETİMİ
+9Yıldırım YORULMAZ18-08-2014 13:48#13
Turan abimize azminden ve sabrından dolayı şükran borçluyuz. Umarım bu mücadele örneği ile hak mücadelemizin önü açılır.
Sınıf okullarının hizmetten sayılması ile alınan derece ve kademeler camiamıza hayırlı olsun.
Bu davayı bizler de emsal gösterip dava açmamız gerekiyor diye biliyorum. Emsal göstermek için mahkeme numarası v.s gerekiyor. Bu bilgiler sitede paylaşılacak mı?
+14M.F.AKALP18-08-2014 10:06#12
Mücadeleyi yeniden başlatan bu siteyi takip edenler gelişmeleri bilir, eli öpülesi büyüğüm İsmail Turan haklı tezlerini anlattığı zaman Temad yönetimine "siz davayı yürütün biz size gerekirse profesyonel yardım desteği yapalım" teklifine köstek olarak karşılık verdi, bizler dava gideri için küçük katkı yaparken üç kuruşu esirgeyenler davayı duyunca taktir etmek yerine davanın içeriğini bile bilmeden sahip olmayı yeğlediler, şöyle destek verdik mahkemede yanındaydık hikayeleri başlattı ardından acaba dağ fare mi doğurdu diye basite almaya çalışarak niyetlerini kişiliklerini ortaya koydular, bir tek teşekkürü bile esirgeyen bu ahlaksızları kınıyor değerli büyüğümüze birçok arkadaşın derdine derman olacak başarısı için teşekkür ediyor ellerinden öpüyorum.
+13MEHMET KAYALI18-08-2014 09:07#11
Sevgili kardeşim İsmail bey, dava aşamasında sizlerle bir kez konuşma olanağı bulmuştum kararlı ve olguları takipte idiniz. Ne denebilir ki BU ERİŞİLMESİ GÜÇ BAŞARI İÇİN takdir etmekten başka. Başarı ve sonuçlar ortada. Verilmeyen hakları yasal yollarla kazandırdınız toplumunuza,kut larım sizleri. Gözlerinizden öperim.
+20Hüseyin SAVCI17-08-2014 08:45#10
Bu dava mıydı yoksa başka bir dava mıydı hatırlamıyorum.
Ankara Adliyesinde bir gurup arkadaş destek olma adına mahkeme salonuna girdik. Yaşlıca bir bayandı davaya bakacak hakim, önünde onlarca dosya vardı. Salon dolunca sordu; ne oluyor, ne davası bu diye... Anlaşılan o ki dava dosyasını okumadığı gibi, konusunu da bilmiyordu. İsmail Abi anlattı, sonra bir belgeden söz edildi, hakim neden o belgeyi dosyaya koymadığını sordu İsmail Abiye... Dava ileri bir tarihe ertelendi, 5 dakika falan sürdü. Dışarı çıktık. İsmail abi kelimenin tam anlamıyla dişiyle tırnağıyla kazandı bu davayı... Boş işlerle uğraşmadan, birbirimizle didişmeden de çıkış yolu olabildiğini gösterdi... Keşke anlayabilsek, keşke örnek alabilsek... KEŞKE... Saygılar sunuyorum İsmail Abi.
+18Oktay Kaya17-08-2014 00:01#9
Değerli büyüğümüz İsmail TURAN ağabeyimi bir kez daha kutluyorum. Sesimizi Mahkeme kararı ile art niyetli kafalılara bir kez daha duyurmuş oldu. Mahkeme safahatında org sitesi üyeleri haricinde destek veren olmadı,mahkeme kazanıldıktan sonra mahkeme masraflarını karşılarım diyenler bu konunun maliyeti ile ilgili Sn.Ersen GÜRPINAR'ın yaptığı kampanyaya katılmışlar mıdır? Bundan sonraki açılacak davalarla ilgili kampanya yapılırsa bari bunlara katılsınlar.
+19selçuk16-08-2014 19:32#8
İsmail beye ulaşamıyoruz.Şu ana kadar ulaşanlardan durumunu anlatan olursa aynı durumdakilere ışık tutması bakımından faydalı olur umudundayım.
-------------------------------------------------------------------------
YÖNETİCİ NOTU. Sn.Meslekdaşım, Her arkadaşımız farklı kazanım sağlayacaktır;S n.İ.TURAN günden onlarca kişiye telefonla kendi durumlarına uygun açıklamalar yapıyor bu yoğunluktan ulaşamamış olabilirsiniz ama konu ile gelişmeler oldukça zaten bilgilendirilec eğiz
+19neco16-08-2014 13:40#7
Saygıdeğer abimize yıllardır süren mücadelesi için sonsuz teşekkür eder saygılarımızı sunarız.Ersen abimize de mücadeleyi takiplerinden dolayı teşekkür eder çalışmalarında başarılar dileriz. NARLIDERE TEMAD.
+26RA_MU15-08-2014 21:00#6
SAYIN İSMAİL TURAN KOMUTANIM,
KİŞİSEL GİRİŞİMLERİNİZ İLE YAPTIĞINIZ MÜCADELE SONUCU KAZANMIŞ OLDUĞUNUZ VE TÜM MESLEKTAŞLARIMI ZIN KAZANIMINI SAĞLAYAN BU DAVADA SİZİ YALNIZ BIRAKMAYAN DAVA ARKADAŞLARINIZA SİZİN NEZLİNİZDE ŞÜKRANLARIMI SUNARIM...EMEĞİNİZ İÇİN TEŞEKKÜRLER... UMARIM MÜCADELEMİZE BİR BAŞLANGIÇ ATEŞİ OLUR...
HAK VERİLMEZ ALINIR....
SAYGILARIMLA...
Rahip_34
+26Erdoğan Evkaya15-08-2014 15:58#5
Siteye giriş sayısına bakıyorum. Dün 942 Bugün ise saat 16:45 itibarıyla 3353. Bu ne demek Para,Para,Para...İsmail Turan abimiz yıllardır bu dava uğruna Mahkeme kapılarında koştururken, cebinden dava masraflarını öderken neredeydiniz, şu 3353 kişi'den yarısı 10 TL havale yapsaydı belki de İsmail Abimiz davalara daha bir şevkle,azimle arkasında ne kadar büyük bir gücün varlığı olduğunu bilerek girecekti,ama biz ne yaptık,Armut piş ağzıma düş,2011 yılında bu dava için kazanılsa da,kazanılmasa da çorbada benim de tuzum olsun niyetiyle katkı sunan değerli Arkadaşlara binlerce teşekkür. Bu davayı açan ve mücadele eden İsmail TURAN ağabeyim,Assuba y camiasına çok büyük bir ders verdiniz,size sonsuz teşekkür eder ellerinizden öperim.
+22osman ATEŞ15-08-2014 10:55#4
Teşekkürler Sayın abimiz ve siz site yöneticilerine.
+27BÜLENT CİVAN15-08-2014 08:36#3
Başta İSMAİL TURAN abimize , emekli assubaylar org sitesine bu konuda gerçekten emeği geçen emekli ve muvazzaf Assubay kardeşlerimize teşekkürlerimi iletiyorum

Demek ki her başa gelen yöneticiler görevini tam yapsaymış çoktan haklarımızı alırmışız .
Şimdi sıra BAŞLANGIÇ DERECELERİNDE, acaba TEMAD yine bu konuya da mı karşı çıkıyor ya da seyrediyor mu olanları? Emeği geçenlerden ALLAH razı olsun.
+31İsmail DAMAR15-08-2014 07:43#2
Hukuk canavarı eli öpülecek adam, adaşım İ.TURAN abim..Mücadelen assubay sınıfına umarım örnek olur..Hak verilmez alınır...
+31Osman Ada15-08-2014 01:08#1
Mustafa Erol başkanlığındaki TEMAD yönetiminin bu ve diğer davalarda nasıl engel teşkil etmiş olduğunu çok iyi bilenlerdenim. Sn.İsmail Turan abimiz büyük bir özveri ile bu davaları takip etti bir seyahatimiz sırasında Ersen Gürpınar kardeşimle Denizlide kendisini ziyaret ettiğimizde davalardan bahsetmişti bu dava yanılmıyorsam sınıf okulunda geçen sürelerin maaş derece ve kademesine yansıtılmasını sağlayıp birçok arkadaşımız için hayati öneme haiz olacaktır, ayrıca hukukta hak konusunda bize yol gösterecek bir sonuçtur sağol değerli büyüğüm sana minnettarız çalışmaların inşallah görevi bizi temsil olanlara örnek olur

Sadece kayıtlı kullanıcılar yorum yapabilir. Yorum yapmak için lütfen KAYIT olun veya GİRİŞ yapın...